Vítejte na stránkách moderní organizace s tradicí 100 let.
stáhnout.jpg
velikonoční přání TJ Sokol.png
koronavirus.jpg
Na základě Usnesení vlády ČR o přijetí krizového opatření a zvýšeného výskytu onemocnění COVID-19 v Lukách n. J. jsou od středy 3. 3. 2021 až do odvolání všechna sportoviště nadále UZAVŘENA.
20191028_raul_behrepubliky_0359_2048px.jpg
Vážené sestry, vážení bratři,

náš spolek se dlouhodobě snaží udělat maximum pro to, aby Sokol mohl svou činnost obnovit a tímto způsobem mj. přispívat k posilování kondice a imunity široké veřejnosti.

V důsledku rozhodnutí Sněmovny Parlamentu ČR dochází k určité právní a organizační nejistotě.

Nyní je z mého pohledu nutné vyčkat budoucích opatření, která budou vyhlášena jednotlivými kraji, případně zda-li nebude nouzový stav obnoven na nejbližším zasedání vlády, což legislativa za určitých okolností umožňuje.

Vzhledem k tomu, že Sokol má své tělocvičné jednoty napříč republikou, musíme zvažovat taková opatření, která budou obecně aplikovatelná.

Jsem přesvědčena, že se všichni již těšíme na své cvičence a sportovce - naše sestry a bratry z tělocvičných jednot, ale skutečně je třeba vyčkat. Také vím, že jste připraveni v okamžiku, kdy to bude možné, udělat vše pro to, aby byla činnost Sokola obnovena tak, jak jsme zvyklí.

Tak jsem se i vyjádřila ve včerejších Událostech ČT

I při opětovném zahájení činnosti v tělocvičných jednotách a župách, bude nutné velmi přísně dbát na bezpečnostní a hygienická opatření. Zásadou jsou 3R Ruce-Roušky-Rozestupy.

Rozhodně za této situace doporučujeme neuvažovat o naplánovaných akcích, zejména kulturních a společenských, například šibřinky či plesy. Za současné epidemiologické situace to skutečně nepřichází v úvahu. Je třeba se řídit „selským rozumem“ a neohrozit tak své blízké v rodinách, sokolských jednotách nebo v zaměstnání.

Nechceme také přidělávat problémy představitelům obcí, měst a krajů, se kterými dlouhodobě spolupracujeme. Právě proto by měl jít nás spolek příkladem a nedopustit se unáhlených rozhodnutí, která by mohla jejich nelehkou situaci ještě více zkomplikovat.

Situaci pečlivě sledujeme, jakmile dojde k jakémukoliv posunu, který se nás bude týkat, budete okamžitě seznámeni s dalším navrhovaným postupem.

Se sokolským pozdravem


Ing. Hana Moučková
starostka ČOS
dvere-660x325_0.jpg
Sportovat se však musí pod přísnými hygienickými opatřeními a maximálně v počtu 10 osob. Všichni sportovci musí mít nasazenou roušku
48389585.jpg
OZNÁMENÍ: Dle nařízení vlády ČR už od pátku 9. října 2020 se uzavírají veškerá vnitřní sportoviště, tudíž i naše sokolovna prozatím na 14 dní. Venkovní sportování je dovoleno v počtu maximálně 20 osob. „Je tedy možné si venku zahrát fotbal nebo tenis,“ uvedl ministr Prymula.
stažený soubor (1).png
OD PONDĚLÍ 5.10.2020 JE OPĚT VLÁDOU ČR VYHLÁŠEN NOUZOVÝ STAV. CVIČIT A SPORTOVAT V UZAVŘENÝCH PROSTORÁCH JE MOŽNÉ POUZE V 10 LIDECH (více informací v přiloženém souboru níže). DODRŽUJTE NADÁLE PATŘIČNÁ HYGIENICKÁ OPATŘENÍ.

DĚKUJEME ZA TRPĚLIVOST A RESPEKTOVÁNÍ NAŘÍZENÍ.


VŠEM PEVNÉ ZDRAVÍ.
stažený soubor.jpg
Nazdar,

oznamuji konání brigády na vyklizení nepoužívaných věcí ze dvou garáží a kotelny v sokolovně. Bude přistavěn kontejner. Ideálně si vezměte na práci rukavice.

DATUM: středa 24. 6. 2020
MÍSTO: areál Tj Sokol Luka nad Jihlavou
ČAS: od 17:00 (kdo nestíhá, připojí se později)

PROSÍM O HOJNOU ÚČAST, PAK TO BUDE HNED HOTOVÉ!!!

Předem děkuji za vaši účast a pomoc :-)

Mára
90544958_234349120946046_5948566907966717952_n.jpg
Na venkovních kurtech TJ LnJ se již sportuje a k dispozici je kurt na volejbal resp. nohejbal a rovněž dva tenisové kurty, které spravuje pro letošní sezonu soukromý nájemce Jindřiška Kratochvílová, kontakt na www.erudito.cz.

Od 11. 5. se otevírá znovu i možnost cvičení v sokolovně. Zde jsou připravené krásné nové čáry na jednotlivé sporty. V sokolovně se může sportovat avšak je nezbytné dodržovat stanovené podmínky:

Od 11.5. je tedy umožněno organizované cvičení skupin do 100 osob a jednou z podmínek popsaných v pravidlech, je informace, že vzdálenost mezi sportovci a ostatními osobami bude zachován nejméně 2 metry - !!! je tím myšleno, že sportovci (organizována skupina cvičenců do 100 osob) NEMUSÍ dodržovat rozestupy mezi sebou, ale CELÁ SKUPINA má dodržet rozestup mezi ostatními osobami (např. někde cvičí dvě skupiny cvičenců a tyto skupiny mezi sebou musí dodržovat rozestup). Tedy cvičenci např. v hodině všestrannosti mohou cvičit bez rozestupů a bez roušek, ale je doporučení minimalizovat fyzický kontakt.

Je však nesmírně důležité zachovávat bezpečnostní a zvýšená hygienická opatření!

Zde je uveden výčet opatření:
− na sportovišti se nachází ve stejném čase nejvýše 100 osob,
− vzdálenost mezi sportovci a ostatními osobami bude zachovávána nejméně 2 metry,
− sportovci v době tréninku nebo zápasu nejsou povinni nosit ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa), který brání šíření kapének,
− na sportovišti bude k dispozici nádoba s dezinfekčním prostředkem na dezinfekci rukou,
− nejsou využívány související vnitřní prostory sportoviště, zejména společné šatny, umývárny, sprchy a podobná zařízení, s výjimkou používání záchodů za podmínek, že je nastaven režim tak, aby se ve vnitřních prostorech nepotkávalo vícero osob; v těchto případech je však třeba zabezpečit provádění zvýšených hygienických opatření, zejména dezinfekce rukou, ale také míst, kterých se běžně dotýkají ruce,
− po skončení tréninku bude prováděna pravidelná dezinfekce všech použitých tréninkových pomůcek;

DĚKUJEME VŠEM ZA TRPĚLIVOST!
1920x1080_1585051446.335_6458-Info.jpg
jen pro upřesnění některých otázek, které se objevují:

SPORTOVNÍ ČINNOST:
- pravidelná činnost oddílů není povolena,
- venkovní sportoviště je možné využívat od 11. dubna dle přesně daných podmínek (viz. článek níže v odkazu, nebo informace na webu vlády, ministerstva zdravotnictví)
- vnitřní sportoviště jsou zatím uzavřeny
- od 8. června jsou umožněny sportovní akce do 50 osob, ale není zatím jasný výklad, zda se týká i činnosti sportovních oddílů
- čekáme na další informace a budeme obratem informovat
článek na Idnes: https://www.idnes.cz/sport/ostatni/koronavirus-sport-uvolnovani-opatreni.A200417_102636_sporty_mkou?

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (584 | 36%)
Ne (523 | 33%)
Děkujeme Vám za návštěvu.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one