Vítejte na stránkách moderní organizace s tradicí 100 let.

Činnost v roce 2014

Vážení spoluobčané,

rok se s rokem sešel a tak mi dovolte předčasně trochu bilancovat a informovat vás o činnosti TJ Sokol Luka nad Jihlavou v roce 2014. Na začátku je potřeba podotknout, že výbor jednoty místní TJ zůstal i v tomto roce ve stejném složení a zasloužil se opět o velký kus práce.

V současné době eviduje místní jednota celkem 127 členů. Přičemž především tenisová škola má tendenci rozšiřovat naši mládežnickou základnu. Pro letošek se můžeme pochlubit i novým oddílem dospělých. Pod křídla TJ totiž přešla skupina historického šermu Bellátor.

Rád bych vás nyní informoval o provedených pracích v sokolovně. Výbor jednoty si zadal pro letošní rok jako prioritní cíl částečnou rekonstrukci sokolovny v podobě opravy zdí a vymalování hlavního sálu. O drobné zednické práce a údržbu se postaral Karel Všetečka. Na rekonstrukci sálu se velkou měrou podílel oddíl historického šermu Bellátor pod vedením Daniela Fraje. Sál byl nejprve zbaven starých vrstev výmalby, štukován a následně vymalován skupinou dobrovolníků z řad místní TJ Sokol, kteří svým nasazením dokázali oškrabat a vymalovat i malou galérku, podkrovní bar a prostor před výčepem. Ve výčepu byla nainstalována nová pípa a byla provedena oprava elektroinstalace. Pořídily se nové hasičské přístroje, plastové kontejnery na odpad, úklidové a mycí prostředky, nová volejbalová síť s příslušenstvím a hodiny. V současné době řešíme s ÚM Luka nad Jihlavou projekt na rekonstrukci toalet. Plánujeme rovněž další etapy rekonstrukce jednotlivých částí sokolovny, což je ovšem náročné především z hlediska financí. Na spadnutí je i oprava plotu před sokolovnou, která by se měla realizovat do konce letošního roku.

Našim hlavním cílem je nabízet sportovcům a návštěvníkům kulturních akcí v sokolovně adekvátní zázemí s určitým standardem a přilákat místní občany zpět do sokolovny. Pevně věřím, že se tak po etapách děje a budu rád, když se sokolovna stane zdejším centrum kultury a sportu, za které se nemusí našinec stydět.

V rychlosti se zmíním i o antukových kurtech. Kurty byly pro letošek opět sportovně hodně vytížené. Je vidět, že oddíl tenistů a volejbalistů se o celý areál kurtů pečlivě a svědomitě stará. Co se podařilo během letošní sezóny uskutečnit? Proběhla tradiční jarní a podzimní brigáda. Volejbalový kurt č. 3 získal novou antukou kvalitnější povrch. Mezi stromy byla instalována maskovací plachta pro stínění sluníčka. Dále byl areál osazen lavičkami a umístili jsme u vchodů popelnice na odpad. Byla zvětšena nářaďovna a opravena její střecha. V interiéru pak byla opravena elektroinstalace. Na plotech oddělující kurty byly připevněny plachtové clony. Nakoupila se nová tenisová síť a síťovačka.

Budova bývalé ubytovny se zakonzervovala a to z bezpečnostních důvodů, jelikož tento prostor byl neoprávněně navštěvován vandaly z řad mládeže. Spodní část budovy je pak využita jako zázemí pro návštěvníky kurtů a pořádání turnajů. Ke kosení trávy byl pořízen křovinořez a členové TJ se starají o kosení zeleně.Jaké akce jsme letos pořádali? Konaly se dva volejbalové turnaje(zimní a letní). Začal druhý ročník meziokresní volejbalové ligy. Uskutečnily se dva mládežnické tenisového turnaje a fedrový turnaj v šermu. Pořádali jsme velikonoční a pouťové zábavy.

Pokud by měl kdokoliv z veřejnosti zájem vstoupit do některého oddílu místní tělocvičné jednoty, přijít si zacvičit či zde uspořádat nějakou akci. Není nic lehčího než nás kontaktovat na e-mail vt.agu@seznam.cz anebo přes webové stránky http://tjsokol-luka.7x.cz/. Rádi vám poskytneme plnohodnotné informace. Těšíme se na vás!
09.01.2015 08:40:12
markrot

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (584 | 36%)
Ne (523 | 33%)
Děkujeme Vám za návštěvu.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one