Vítejte na stránkách moderní organizace s tradicí 100 let.

Činnost v roce 2015

Vážení spoluobčané,

kalendářní rok s letopočtem 2015 se neúprosně blíží ke svému konci a tak mi dovolte vás již třetím rokem informovat o dění v místní početné organizaci TJ Sokol Luka nad Jihlavou. Pojďme si přiblížit, co se všechno v letošním roce na poli jednoty událo.

Na úvod zmíním, že naše jednota rozšířila svou základnu na 139 členů, což se při zvýšení členského příspěvku, ne všem jednotám v rámci župy podařilo. V rámci TJ fungují mládežnické oddíly florbalu, tenisu a mladé najdeme i mezi lyžaři či stolními tenisty. Dospělé oddíly se všechny zachovaly a naopak nám přibyli nadšenci pro moderní sport badminton, který je nově možný hrát v Sokolovně. Případní zájemci z řad nečlenů si mohou kurt pronajmout včetně zařízení.

Pochlubit se můžeme i prvním sportovním oddílem(pozn. hrající oficiální soutěž), mladými florbalistkami, které se zúčastnily florbalového turnaje O pohár komise OV ČOS v Třebíči a obsadily 7.- 8. místo v těžké konkurenci dívek a především starších a zkušenějších chlapců z celé republiky. Od listopadu dívky začínají hrát župní florbalovou ligu v rámci župy plk. Švece. Připomínám, že i nadále probíhá nábor dívek od 14 let do 25 let. Případné zájemkyně ať se obrátí na mail: vt.agu@seznam.cz. Na jaře se uskutečnil první ročník domácího mládežnického florbalového turnaje CATS CUP pro širokou teenagerovskou mládež(viz. ilustrační snímek).

Mezi další pravidelné sportovní akce pořádané TJ Sokol Luka nad Jihlavou, které bych rád zmínil, patří i volejbalová soutěž amatérů LPL, která na podzim odstartovala již třetí ročník. Uskutečnil se i jubilejní 5. ročník velkého venkovního volejbalového turnaje. Naši dospělí tenisté se zúčastnili několika okresních turnajů, tenisová škola uspořádala soustředění u moře a turnaje, šermíři se zúčastnili pravidelných turnajů a prezentačních akcí, stolní tenisté pořádali velikonoční turnaj a samozřejmě naši členové stáli u pořádání tří tradičních tanečních zábav, které proběhly bez komplikací.

V neposlední řadě je potřeba poděkovat Městysi Luka nad Jihlavou za mediální a finanční podporu sportovních akcí, fungování mládeže, ale především za finanční dar, který pomohl velkou měrou k rekonstrukci a zkrášlení Sokolovny.
Dovolím si říct, že je nyní budova Sokolovny připravena důstojně hostit nejen sportovní klání, ale především kulturní akce většího charakteru. Potřeba je poděkovat i všem členům, kteří se dobrovolně podíleli velkou měrou na realizaci rekonstrukce. Pokud shrneme brigádnické práce, tak se podařilo oškrábat zdi a vymalovat další prostory Sokolovny, renovovat dveře a vyměnit kliky, natřít postupně zábradlí, radiátory, potrubí, venkovní plot, hlavní vchod, vyzdobit okna a pódium závěsy, nalepit na strop logo jednoty, opravit dřevěné obložení, opravit odpady WC, atd. V nadcházejícím funkčním období plánujeme pokračovat v opravách výčepu, v rekonstrukci toalet a šatny, což trochu komplikuje finanční náročnost zamýšlených etap.

Pokud by měl kdokoliv z veřejnosti zájem vstoupit do některého oddílu místní tělocvičné jednoty, přijít si zacvičit či zde uspořádat nějakou sportovní či kulturní akci. Není nic lehčího než nás kontaktovat na e-mail vt.agu@seznam.cz anebo přes webové stránky http://tjsokol-luka.7x.cz/. Rádi vám poskytneme plnohodnotné informace. Těšíme se na vás!

Ing. Marek Mašát
jednatel TJ Sokol Luka nad Jihlavou
27.01.2016 18:32:56
markrot

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (584 | 36%)
Ne (523 | 33%)
Děkujeme Vám za návštěvu.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one